shadow
GÜVENLİK shadow
GÜVENLİK

GÜVENLİK


DOLUNAY KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIMEVİ

Güvenlik, tüm kurumlarda olduğu gibi anaokulları için de önemli bir olgudur. Anaokulları yetişkinlerin yanısıra, doğası gereği okul öncesi çocukların yoğun olduğu bir kurum olduğu için, daha özel bir öneme sahiptir. Okul öncesi çocuklar, öğrenme süreci içinde kullandıkları malzemeler, donanımlar, oyuncaklar ve bulundukları ortamdaki her varlıkla karşılıklı bir meydan okuma içindedirler. Öğrenme süreci içinde, karşılaştıkları canlı cansız tüm varlıklarla fiziksel ve zihinsel etkileşime geçerler. Bu sırada, biz yetişkinlerinbeklemedikleri, tahmin edemedikleri durumların oluşmasına yol açabilirler. Ve bunun olma olasılığı çok yüksektir. Bu nedenle, olabilecek durumları önceden kestirerek, önlem almak, istenmeyen sonuçların ortaya çıkmasına engel olacaktır.

İstatistiklere göre, anaokullarında meydana gelen kazaların büyük çoğunluğu, fiziksel yaralanmalar şeklinde ortaya çıkmaktadır. Bunun yanında, yangın, elektrik çarpması, zehirlenme, bulaşıcı hastalık, boğulma, gidiş gelişlerde meydana gelebilecek trafik kazaları, çocuk istismarı gibi diğer tehlikeler de mevcuttur. Bu riskler elbette anaokullarına özgü olmayıp, yaşadığımız her ortamda karşı karşıya olduğumuz tehlikelerdir. Tehlikelerden korunmak için çocukları anaokuluna göndermemek bir çözüm olmaz. Aksine, güvenlik koşullarını sağlayan bir anaokulu çocuklar için en güvenli ortam olacaktır, ve çocuklarınız yanısıra sizler de tehlike grupları ve önlemler konusunda bilgi sahibi olacak ve daha güvende olacaksınız.

ANNE BABALARA DÜŞEN GÖREVLER
Anaokulu çağına gelen çocuğunuzu, imkanlarınız ölçüsünde, mutlaka bir eğitim kurumuna kaydettiriniz. Okulunuzu seçerken, eğitim koşulları yanısıra, güvenlik, sağlık ve hijyen konusunda gerekli önlemler alınmış mı, emin olun. Size, bu konuda güvenlik sertifikası vb bir belge sunulabiliyorsa, tercih sebebi olacaktır. Sunulan belgenin akredite bir kuruluştan olmasına özen gösterin, aksi takdirde belgenin güvenilirliği şüpheli olacaktır.

OKULLARA DÜŞEN GÖREVLER
Okulunuzda, yasa gereği zaten bir takım güvenlik önlemlerini almış bulunuyorsunuz. Ancak, konu çocuk olduğunda, olası tehlikelerin nasıl da çoğaldığını çok iyi biliyorsunuz. İşte bu tehlikeleri en aza indirerek, içiniz rahat bir şekilde eğitime odaklanmak ve çocukların gelişimlerini keyifle izlemek sizin elinizde.

Yetkin bir kurumla hemen irtibata geçerek, kurumunuzda güvenlik açıkları ile ilgili ön inceleme yaptırınız. Tespit edilen güvenlik açıkları ile ilgili önlemleri alarak, olası tehlikeleri en aza indiriniz. Kaliteli bir eğitim için okulunuzu tercih eden aileye sunabileceğiniz bir güvenlik sertifikası onların da için rahatlatacaktır.


shadow